lithium disicalite.jpg

Lithium Disilicate Restorasyonlar

Lithium Disilicate ( Emax - GCLisi vs) diş kaplama şu anda dünya çapında en çok uygulanan estetik diş hekimliği tedavileri arasında sayılabilir.

Özellikle anterior bölgedeki bozuklukları gidermek için en iyi seçeneklerden biridir. Fakat bu, yalnızca anterior bölgede kullanır demek değildir. Posterior bölgede de güvenle kullanılabilir.

Empress diş kaplama olarak da bilinen emax diş kaplama, lityum disilikat cama dayanan ve kuvars, lityum dioksit, fosforoksit, alümina, potasyum oksit gibi elementlerden oluşan tamamen seramik bir diş kaplama sistemidir.

Empress bazlı seramik protezler, mükemmel ışık geçirgenliği, dayanıklılığı ve gücü nedeniyle oldukça sık tercih edilmektedir. Estetiği sağlayan, ışık geçirgenliği ve doğal dişe çok yakın ışık yansımalarıdır.

 

Emax Empress Kaplama Avantajları Nelerdir?

  • Doğal dişlerle uyumludur: Kuronlar, yarı saydam ve gerçekçi bir görünüme sahiptir. Işık yansımaları doğal dişin mine dokusuna çok yakındır.

  • Tamamen seramiktir: Protezler porselenin altında metal alaşım içermezler. Bu sayede alttaki metalin gri çizgisi diş etlerinde görünmez. Ayrıca zirkonyum da içermedikleri için opak bir alt yapı yoktur. Daha canlı sonuçlar vermektedir.

  • Dayanıklıdır: Cam seramik ve mukavemeti yüksek lityum disilikattan yapıldıkları için çatlama ve kırılma olasılıkları çok düşüktür.

  • Diş yapısını korur: Çok güçlü malzemeyle üretildikleri için ince kesitlerle hazırlanabilirler. Bu sayede hem optimum estetik sağlar hem de doğal diş yapısının minimum düzeyde çıkarılmasını gerektirir.